Komix mix II

Xtreme #2 (31-APR-1996)

Vydavateľ: Inprost
Názov: Komix mix
Rok: 1996

Neuveriteľné!!! Po mesiaci prichádza ďalšie číslo Komix mixu, stále ho šíri PNSka, t.j. ľudia to kupujú! Oproti prvému číslu sa podarilo vyriešiť takmer všetky nedostatky, či už sa to týka kvalitnej kriedovej obálky, odstránenie softwerovej prílohy (časopisov zaoberajúcich sa počítačovou tématikou máme na slovenskom a českom trhu chvalabohu dosť), zrieknutie sa reklamných článkov, ktoré zbytočne zababrali drahocené stránky prvého, skutočne komixového časáku na Slovensku. K tej obálke mám predsa len jednu výhradu: obrázok sudcu Dredda je vskutku zaujimavý, ale zišli by sa aj anotácie k ďalšiemu obsahu čísla, prípadne názvy všetkých komixových príbehov. Nevadí!

SUDCA DREDD (Portrét politika...)

Najpríjemnejšie prekvapenie čísla je pridanie ďalšieho komixu v hlavnej úlohe so sudcom Dreddom. Tentoraz sa jedná o príbeh na pokračovanie z prostredia stávkových kurzov, zvierat a inak o živote. Ak sa vám to zdá chaotické, tak vám musím oponovať. Z uverejnených 3 strán je ťažko povedať ako sa bude príbeh odvíjať. Isté je len jedno. Opica sa stane hlavným uvádzačom relácie, ktorá radístávkarom.

***

LETNÉ KÚZLO

Hmmm... stále je to také nemastné-neslané, avšak autori sa pravdepodobne držali klasického hororového schématu,takže je tu šanca, že sa príbeh zvrhne v obľúbenú strašidelnú fikciu (trochu krvi by taktiež nezaškodilo) so strhujúcim tempom a prekvapivým záverom. Záverečnéobrázky tomu nasvedčujú.

**

FLESH

Flesh si udržiava dobrú kvalitu príbehu. Opäť padne zopár ľudí za obeť krvilačným praobyvateľom našej domoviny. Tu sa mi akosi nepozdáva napadnutie ľudí vraj mäsožravými Alamosaurami. Hmm, Pamätáte si ešte na precitnutie, scénu z Jurského parku, keď sa antropológ spolu s deťmi zobudí na strome v okamžiku priblíženia mieromilovného bilinožravého dinosaura, ktorý sa priveľmi podobá na zubatého Almanosaura z Flesha? Nevadí. Toto maličké zaškobrtnutie plne vynahradí moralizovanie Joa Brontowského na tému promptného posielania dinosaurov na onen svet a klasická odpoveď šefa lovcov Reagana, sťaby vystrihnutá z replík zabijakov-hrdinov Divokého západu.

****

NEMESIS (v príbehu Purity)

Nemesis je najambicióznejším zo štvorice uvádzaných komixov. Hlavná predstaviteľka Purity pomáha mimozemšťanovi proti nenávidenému Torquemadovi, ale hneď zo začiatku nie je všetko jednoduché ako to na prvý pohľad vyzerá. Karty dobra a zla nie sú vyložené, tak som zvedavý čo sa z toho všetkého vyvrbí.

****

SUDCA DREDD (Sudca Dred vs. Megaman)

Ak som bol v predošlej recenzii sudca Dredda v Komix mixe na pochybách, či sa jedná o britskú alebo americkú verziu, po prečítaní tohto čísla je jasné, že ide o britské prevedenie. V tomto komixe rieši Dredd zapeklitý problém ľudového hrdinu, problém zobrania spravodlivosti do rúk obyčajnými ľudkami a prostriedkami na zachovanie systému, o ktorého celistvosť sa nemalou mierou pričiňujú práve sudcovia. Ako to dopadne? Neprezradím. Poviem len, že Batmanovi by sa to nepáčilo... checheche

*****

Recenzent: Spyros
Súdnička: ****