LOBO #32 (SEANCE ON A WET AFTERNOON)

Xtreme Digest #5 (31-MAR-1997)

Vydavateľstvo: DC Comics
Dátum: Oktober 1996
Cena: 2,25 USD
Formát: Mando
Píše: Alan 'Sluggo' Grant
Kreslí: Carl 'Mollusk' Critchlow a Mark 'Spooky' Propst
Obálka: Carl Critchlow a Mark Propst

V temných kútoch na jednom odľahlom mieste daždivého pralesa popisuje ekologický nadšenec v priamom prenose Natur TV presun posledne známych zelených Carnivorouských slimákov s lebkou a prekríženými hnátmi na domci v celej známej galaxii cez cestu. Ešte nevie, že jeho život sa blíži ku koncu... to už v diaľke počuť metalové rify a zvuk rýchlo približujúci sa rev motora nadupanej motorky zlovestného desperáda. Je niečím zvláštny, už tým zvláštnym pohľadom červeného bielka a zvlášť červených zreničiek a možno tento do duše sa zakrádajúci pocit vyvoláva vetrom ošľahané a mrazom zmodralé telo. V zákonitom strete s gumami oboch kolies to niekoľko slimákov odnieslo, avšak toto pomstichtivé plemä si zgustlo na priblblom ochrancovi, ktorého posledné slová boli:

"Er... ahoj, moji malí priatelia! Dúfam, že viete... ja som na vašej strane, hej?" Hej.

Hádam ani netreba pripomínať, že v nasledujúcej sekvencii bolo preliate trochu krvi, ale to je v sérii Lobo normálne. V tejto časti sa Lobo dostane v honbe za pomstou a smrťou, samozrejme cudzou, až za hrob a i tie milučké masožravé slimáčiky tam nie sú iba náhodou. Ako obvykle najprv strieľa, v celom príibehu myslí iba raz, keď sa nechá vertikálne roztrhnúť dvoma traktormi aké vidíme občas na Eurosporte. Inak všetko po starom tony kameňákov, hektolitre krvi, jedna rýchla akcia strieda druhú a tak podobne.

Zaujímavým spestrením je pridanie niekoľko screenshotových príbehov o Casbovi, nepriateľskom duchovi. Z názvu je snáď jasné, že ide o svojskú paródiu na priateľského ducha (fuj) Caspera, ktorého poznáte aj z televíznej obrazovky. To je ten malý priesvitný chudáčik, čo hľadá priatľov medzi ľudmi. Casbo je jeho pravý opak. Posúďte sami, niekde naookolo by sa mala povaľovať jedna ukážk

Spyros/Pabulum