Batman & robin

Xtreme Digest #6 (31-OCT-1997)

Autor   ***
 Názov  Batman & Robin
 Rok     1997
 Distro Unicorn Comics CZ
 Dĺžka   68 strán
 
Je mi jasne, že sme tu kvôli peniazom, ale niekde by mala byť hranica vkusu.   Samozrejme, najlepšie sa ťahajú dukátiky od detí (vlastne rodičov).  Súčasným modelovým prípadom je ošiaľ okolo filmu Batman & Robin.  Dobre, uznávam... tak slabý film potrebuje výraznú promotion a slávnych hercov, ale prečo nás chcú plne vycucať (Crew sa má čomu priúčať)?  Hudobný soundtrack má možno niečo do seba a je uchádzajúci na všeobecne panujúce pomery v O.S.T.

Najväčšie komixové vydavateľstvo DC to však s oficiálnou adaptáciou filmu od Warner Brothers prehnalo.  Dejovú časť, rovnako slabú ako vo filme, ako aj kresbu by som označil názvom, ktorým zvyčajne označujeme parenisko (nie ten časopis) niekde na okraji záhrad. HUMUS.  A s týmto vstúpilo na trh nové moravské nakladateľstvo Unicorn Comics CZ.  Na obálke sa síce skvie znak DC, to je však vzhľadom na renomé firmy skôr upútavka, zato dnu už nenájdete nič.
Autor aj kreslič, či kolorista pochádzaj zrejme z Marsu.  Cena 59 kačiek je primeraná, ale iba čo sa týka počtu stránok.  Vydavateľ sa vyhráža do budúcnosti s filmovým prepisom <g> Strateného sveta: Jurský park II (59 Kč/118 strán) i pravidelnými mesačníkmi Batman (49 Kč/588 Kč predplatné na celý rok) a Spiderman (49 Kč/588 Kč predplatné na celý rok).  S predplatním by som zatiaľ neriskoval.

Do pozornosti odporúčam iba zberateľom, ktorí musia vlastniť každý komix v tuzemskom jazyku a tých ostatným odporučím oprášiť normálne zošitové série s Batmanom.

                                                              Spyros